Ulje drastike të temperaturave/ Nisin reshjet e borës në mënyrë intensive në vendin tonë, policia thirrje drejtuesve: Mbani zinxhirët me vete


Ulje drastike të temperaturave/ Nisin reshjet e borës në mënyrë intensive në vendin tonë, policia thirrje drejtuesve: Mbani zinxhirët me vete

Reshje të dendura të shiut prej dy ditësh ne rrethin e Bulqizës, janë shoqëruar me ulje të temperaturave, ç’ka ka sjellë edhe reshjet e para të dëborës gjatë natës dhe ditës së sotme në zonat malore 700 metra mbi nivelin e detit.

Policia lokale e Bulqizës me anë të një njoftimi i ka bërë thirrje drejtuesve të mjeteve të mbajnë zinxhirët me vete.

Thirrje theksohet më shumë pët drejtuesit e mjeteve që transportojnë minatorët, pasi reshjet janë afruar në afërsi të sektoreve minerare!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *