Moti sot në Kosovë


Moti sot në Kosovë

Sot në vendin tonë pritet të mbajë moti kryesisht i vranët dhe me riga lokale shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius.
Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *