Moti edhe sot me reshje të vazhdueshme shiu


Moti edhe sot me reshje të vazhdueshme shiu

Edhe gjatë ditës së sotme do të mbaj mot vjeshtor me shumë reshje shiu.

Sipas parashikimeve gjatë ditës së sotme do të mbaj mot i vranët dhe me reshje më të vazhdueshme shiu mbi vend, herë herë edhe më intensive.

Temperaturat do të sillen nga 10 deri në 14 gradë Celsius.

Era frynë kryesisht nga krahu jugor e lehtë dhe mesatarisht e fuqishme 4-13m/s, e ditën e hënë ndryshon drejtimin në veriore.

Shtypja atmosferike mbetet lehtë nën vlera normale, me tendencë të rënies javën e ardhshme.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *