Parashikimi i motit për sot dhe për nesër


Parashikimi i motit për sot dhe për nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën dhe të dielën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga të dobëta shiu.

Sipas Institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë celsius.

“Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë dhe lokalisht e fortë”, thuhet në parashikimin e motit


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *