Parashikimi i motit për sot


Parashikimi i motit për sot

Sot mbi vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *