Sot vranët dhe me diell


Sot vranët dhe me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-23 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehte deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit. /Telegrafi/


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *