Sot me diell dhe vranët


Sot me diell dhe vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i ngjashëm me ditët e kaluara, ndërkaq parashihen më shumë vranësira.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-24 gradë Celsius.

Instituti njofton se fundjava parashihet me kushte krejtësisht tjera meteorologjike, pasi që do të ketë rënie të temperaturave dhe reshje shiu.

Do të fryjë erë e lehte deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *