Sot mot me diell dhe vranësira


Sot mot me diell dhe vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5 dhe 7 gradë, ndërkaq ato maksimale ndërmjet 19 dhe 22 gradë Celsius.

Sa i përket parametrit të erës, do ta mbajë drejtimin e verilindjes e herë-herë edhe të juglindjes, e lehtë deri mesatare.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *