Mot sot me diell dhe pjesërisht vranët


Mot sot me diell dhe pjesërisht vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimalet do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-22 gradë Celsius.

Sa i përket parametrit të erës, do ta mbajë drejtimin e verilindjes e herë-herë edhe të juglindjes, e lehtë deri mesatare.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *