Moti për sot


Moti për sot

Në vendin tonë sot pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura kryesisht të ngjashme me ditët e fundit.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale parashihet të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit e lehtë deri mesatare.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *