E gjeten dashurine ne internet/ Keto jane 8 ciftet VIP qe u njohen dhe u martuan nga rrjetet sociale


Me perpara kishte romantizma tejet “vintage” per ditet te cilat ne po jetojme sot. Dikur kishte shkembime shikimesh, ndonje sinjal permes shoqeve, mandej ndonje fjale e hedhur, nje fishkellime tek dritarja, nje leter poshte deres…

Martesat qe kane lindur ne rrjetet sociale apo edhe lidhjet e e dashurise ,ashtu si edhe miqesite virtuale jane te shumta.

Armando Sadiku dhe Elona

Pak dite me pare u zyrtarizua me daljen e tyre te pare edhe lidhja e e futbollistit te Kombetares sone Armand Sadiku. Kjo ishte lidhja me e fresket e dashuise ‘online’. Teksa shoqerohej nga e fejuara e tij ,ne eventin ODA , ne rrjetet sociale u publikua menjehere gjeneza e historise se tyre te dashurise!

Sadikut i ra ne sy fansja e tij e zjarrte e cila i dergonte shume mesazhe dhe komente ne Facebook.

Aty cifti filluan komunikimet ne private edhe sot Elona ndodhet perkrahe tij. Larg vemendjes publike u mbajte e fshehte si lidhe edhe fejesa e tyre.

Por ky nuk eshte i vetmi cift dhe as i fundit qe u njoh e celebrua ne martese ne Facebook!

Rudina Magjistari dhe Xhavit Bajrami

Qe dashurine e jetes se saj t’a njihte ne rrjetet socaile,Rudina Magjistari ndoshta s’do e kishte menduar ndonjehere. Por shpesh thone ,te ndodh ajo qe nuk e pret! Xhavit Brajmi i dergon nje mesazh prezantueses se njohur te pasdites ne Facebook, por ajo nuk e njihte asokohe. Keshtu nisi dashuria e tyre. Duke e intriguar se tepermi per shkak te kuriozitetit qe Rudina ka pasur per kulturen aziatike, ne fillim te 2011-es kur ish-kickboksieri i dergoi je mesazh pershendetjeje nga Tokio.

Me pas Rudina e fton Xhavitin ne emisionin dhe ketu pak nga pak filloj historia e dashurise se tyre e cila fillimisht u mbajt sekret. Qe prej 31 tetor 2015 ata jane bashke dhe u bene prinder per here te pare te nje vazje qe e quajten Mia..

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi

Instagrami njohu edhe Marinen dhe Getoar Selimin. Edhe pse te dy personazhe te famshem te ekranit ata nuk njiheshin personalisht. . “Ne fillim kemi pasur kontakte nga puna por nuk jemi njohur aty si Marina dhe Geti” tregon prezantuesja ne nje interviste te dhene pak kohe me pare ka treguar se njohja e çiftit ka nisur nga Instagrami. Marina tregon se ai

Geti i shkruajti ne fillim , i dergonte foto kur ai ishte duke pare ate ne emision. Nje dite ai i shkruan : “ Dua te takohem me ty” . Ketu nisi e gjitha. Ne 10 shtator te 2017-es, dyshja ka kurorezuar dashurine ne martese ne nje cermeoni gjigande buzedetit.

Blendi Salaj dhe Anora

Nje tjeter personazh publik qe dashurine e jetes se tij, e ka njohur ne rrjetin sociale Facebook dhe ‘sebep’ per kete eshte bere “1 like” i thjeshte eshte moderatori dhe gazetari i njohur Blendi Salaj

Blendi dhe Anora vazhduan bisedat e gjata dhe komunikimin virtual per 2-3 muaj deri ne momentin e takimit te pare.

Blendi ne ate kohe jetonte ne Amerike dhe ai shprehet se ai besonte ne lidhjet online dhe nuk ishte aspak e cuditshme. Dashuria e madhe e ciftit arriti me kurorezimin e marteses dhe fryti i saj ishte Briani , djali 7 vjecar i ciftit.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *