E diel me diell, parashikimi i motit për diten e sotme


E diel me diell, parashikimi i motit për diten e sotme

Në vendin tonë sot pritet të mbajë mot kryesisht i qetë, me vranësira dhe intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verilindjes dhe juglindjes.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *