Sot vranët dhe intervale me diell, temperaturat deri 20 gradë


Sot vranët dhe intervale me diell, temperaturat deri 20 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se gjatë këtyre dy ditëve të vikendit parashihet mot kryesisht i qetë, me vranësira dhe intervale me diell.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-20 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verilindjes dhe juglindjes


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *