Edhe sot moti i vranët, vende-vende me riga shiu


Edhe sot moti i vranët, vende-vende me riga shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të enjten parashihet të mbajë mot i vranët dhe me pak rreze dielli.

IHK njofton se vranësirat vende-vende parashihen të sjellin riga shiu, ndërsa sa i përket vlerave të temperaturave, ato mbesin pothuaj konstante me ditët tjera.

Temperaturat minimale në tërë territorin do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *