Detaji RRËQETHËS/ 17-vjeçari u vr.a teksa mbronte me trup babain e tij, sapo ishte kthyer nga shkolla 😭😭😭


Babë e bir, Ilir dhe Kenado Shira janë vr.ar.ë në ambientet e jashtme të një lokali në Klos. Mësohet se 17-vjeçari ishte nxënës i shhkollës profesionale të Klosit dhe ditën e sotme babai i tij e kishte pritur që të dy të ktheheshin bashkë me furgon në fshatin e ttyre, Fullqet. Por në hyrje të një lokali në këtë qytet, ata janë qëlluar me armë, ndërsa për pasojë të plagosur kanë mbetur dhe dy të tjerë.

Në media raportohet se 17-vjeçari Shira i ka dalë para babait për ta mbrojtur dhe ka mbetur i vr.ar.ë në vendngjarje. Ndërkohë babai i tij i cili u plagos rëndë humbi jetën pasi nuk mori ndihmën e parë në kohë.

Të plagosur kanë mbetur edhe babë e bir, Renato Hasula dhe Englatin Hasula të cilët janë nisur me urgjencë drejt Tiranës.

Njëri prej autorëve të ngjarjes së rëndë, Fiqiri Mjeshtri ka v.r.ar.ë veten disa qindra metra larg vendit të ngjarjes.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *