‘Zejnep’ martohet, shumë e pëlqyer nga shqiptarët


‘Zejnep’ martohet, shumë e pëlqyer nga shqiptarët

Martohet aktorja e njohur turke, shumë e pëlqyer nga shqiptarët.

Është martuar aktorja turke Merve Bolugur, e cila u bë shumë e njohur në Shqipëri nga seriali “Kuzey Guney”, ku luante rolin e Zejnep dhe gjithashtu nga seriali “Sulltani i madhërishëm” në rolin e Sulltaneshës Nurbanu.

Merve, 35 vjeç u martua me DJ turk Mert Aydin.

Merve Bolugur postoi një foto në rrjete sociale krah Mert dhe shkroi: “Të thirra burri im dhe burri im u bëre. Të dua shumë”.

Kjo është martesa e dytë për aktoren, e cila në vitin 2015 u martuar me këngëtarin Murat Dalk?l?ç dhe u divorcua dy vjet më vonë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *