Mozzik shtoi një tatuazh të ri, por cili është kuptimi i tij i veçantë?


Mozzik shtoi një tatuazh të ri, por cili është kuptimi i tij i veçantë?

Reperi i njohur Gramoz Aliu, i prezantuar për publikun me emrin e artit Mozzik ka treguar se është i apasionuar pas tatuazheve.

Ai ka shumë të tillë në trupin e tij, përfshirë edhe disa në duar dhe gishta. E së fundmi artisti ka shtuar një të ri që e ndau dhe me ndjekësit në rrjetet sociale.

Mozzik postoi një foto në Instastory ku shihej në avion duke udhëtuar teksa fokusonte tatuazhin e ri në gjuhë arabe i bërë pranë gishtit të madh të dorës. Por, cili është kuptimi i tij?

Kjo fjalë në shqip përkthehet “luf tëtar”. Simbolika? Mozzik shpesh ka deklaruar se e cilëson veten si ‘ushtar’ sepse ka luf tuar për të qenë këtu ku është sot.

Një nga tatuazhet e Mozzik që është pëlqyer më shumë dhe që na rrëmbeu zemrat është portreti i vajzës së tij, Hanës.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *