Mposhti Serbin, Mundësi Nderon Shqipërinë Dhe Tenton Titullin Kampion Bote Në Mes Të Beogradit


Mundësi i natyralizuar shqiptar, Zelimkhan Abakarov shkruan historinë në mes të Beogradit.
Mundësi kuqezi shkëlqeu në gjysmëfinalen e Botërorit të mundjes, ku mposhti medalistin olimpik serb, Stevan Miçiç, në vendlindjen e këtij të fundit.

Abakarov arriti finalen pasi dominoi ndeshjen kundër Miçiç, duke i garantuar Shqipërisë medaljen e argjendtë.
Të shtunën, ai do të ë për t’u shpallur kampion Bote në mes të Serbisë.
Kjo është një arritje e madhe nga Abakarov, i cili do të shtunën për titullin e kampionit të botës kundër Thomas Gilman, në orën 18:00


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *