Ajo eshte gjithnje E PARA, kjo është shenja më me fat, sa mire ata qe e kane prane


“Arti i j.oshjes” nuk është i lehtë për të gjíthë. Ka njerëz që dùket se kanë lindur me dhùratën e shármit dhe bëjnë përshtýpje kur e shfaqín atë. Siç mùnd ta shihni, ástròlògjía luan rolin e sáj edhe këtu. Sipas yjeve janë pesë shenja të zòdíakut që kárákterizohen për shármin e tyre me njërën që zè vendin e parë në listën e më joshësve.

Dashi dashurohèt fòrt, është i guximshëm dhe áktiv. Përveç kësáj, ata zòtërojnë artin e bindjes dhe dinë shumë mirë të bindin báshkëbiseduesín e tyre të bëjë diçka të çmèndur. Ata e joshin “víktimën” e tyre ngádalë dhe me stil dhe lèvízín me plan kur kanë një objektiv.

Demi ata shpesh e kárákterizojnë Demin si kokëfòrtë dhe eg.oist. Megjíthatë, ata kanë një anë romantíke dhe përqafojnë anën e tyre se.ksuale dhe të dashur. Demi nuk bèn plane për të befasuar të tjerët. Kjo aftësi u vjen natyrshëm. Ndoshta për këtë kontribuon sùndimtari i tyre – planeti, i cili nuk është askush tjetër përveç Ve.nusit.

Binjakët i shoqërueshëm, argëtues dhe lo.zonjar. Ky është Binjakët, një shenjë e ajrit që pëlqen të tákohèt me njerëz dhe të bëjë biseda interesante. Në fùnd të fùndít, ata janë më të mirët në të.

Ata i ma.gjepsín të tjerët mènjèherë me një buzèqeshje të ëmbël dhe një kompliment modest. Të drejtuar nga Mërkùri, planeti i komuníkimit, Binjakët do t’ju ma.gjepsín pothuajse mènjèherë. Pyetja është se si árríni të ruani interesín e tyre, pasi t’ju jo.shni është shumë më e lehtë sesa t’i mbáni ata të interesuar.

Akrepi eshtë e lehtë të kuptosh pse shenja më e pa.sionuar e zòdíakut është në këtë listë. Akrepat janë personalitete misterioze, të cilët i mbájnë të mbýllura “kártat”.

Ky qëndrim i tyre, dùke mòs i besuar ab.solutisht askujt dhe dùke qëndrùar “të mbýllur”, është ajo që i bèn ata kaq simpatíkë. Me Marsín si sùndimtar, planetin e pa.sionit dhe agresionit, ata dinë shumë mirë të bëjnë përshtýpje të tjerëve.

Megjíthatë, cila shenjë e zòdíakut konsiderohèt më me fat nga të gjítha?

Në krýe të listës së shenjave më simpatíke është një shenjë ajri. Ajo árrín të bëjë përshtýpje pa asnjë pèrpjèkje, ndërsa ka një sens humori shumë të mirë. Ajo dallohèt për intelígjèncën e lártë, është dëgjuese shumë e mirë dhe bisedat me të janë gjíthmonë kuptimplòte.

Prirja e sáj për të balancuar gjíthçka dhe për të dhënë drèjtèsi e bèn atë gjíthashtu shumë popùllor, ndërsa ajo shquhèt për guximin dhe aftësínë e tij për t’u argëtuar. Kushdo që ka ndërveprùar me të e di se sa më sipër nuk është ek.zagjerim dhe me të drejtë Peshorja është në krýe të listës së shenjave më me fat.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *