​Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme në Kosovë


Instituti Hidrometeorologjik njoftuar se gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas institutit, të premten parashihen vranësira të dendura të cilat gjatë pjesës së dytë të ditës vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-30 gradë Celsius. Kushtet biometeorologjike do të jenë relativisht të mira. Do të fryjë erë nga perëndimi dhe verilindja e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftim


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *